Infokusi Image

Publikohet Amicus Curiae e avokatit tonė, Dastid Pallaska, pėr Gjykatėn Kushtetuese nė lidhje me kėrkesėn e Presidentes sė Republikės pėr vlerėsimin e pėrputhshmėrisė me Kushtetutėn tė Parimeve tė Pėrgjithshme

Mė 1 dhjetor 2015, avokati ynė Dastid Pallaska – duke vepruar sipas ftesės sė Gjykatės Kushtetuese – ka dorėzuar nė Gjykatėn Kushtetuese Parashtresėn Amicus Curiae nė lidhje me Kė...

read more
Infokusi Image

Chambers and Partners radhiti Pallaska&Associates si firmėn e vetme tė Rangut tė Parė pėr vitin 2014

Mė 14 mars 2014, Chambers and Partners radhiti Pallaska&Associates si firmėn e vetme tė Rangut tė Parė pėr vitin 2014 nė Kosovė. Pėr mė tepėr, Chambers and Partners gjithashtu kanė...

read more
Infokusi Image

Seminari mbi temėn “Aplikimi i Kamatėvonesės sipas Ligjit mbi Marrėdhėniet Detyrimore”

Mė datėn 22 tetor 2013, Shoqata e Bankave tė Kosovės nė bashkėpunim me Programin e USAID-it pėr Pėrmbarim dhe Legjislacion Komercial (CLE), organizuan seminarin me temėn “Aplikimi ...

read more
Infokusi Image

Kosova nikoqir i konferencės regjionale “Tregu i Energjisė Evropa Juglindore 2013”

Mė datėn 10 tetor 2013, nė ambientet e Hotel Swiss Diamond nė Prishtinė, u mbajt Konferenca rajonale “Tregu i Energjisė: Evropa Juglindore 2013” e organizuar nga kompania Evroenerg...

read more

Amicus Curiae pėr Gjykatėn Kushtetuese

Nė shkurt tė vitit 2013 Z. Dastid Pallaska ishte ftuar tė japė njė pėrmbledhje si amicus curiae nė rastin KO Nr. 97/12 l...

Presidentja e Republikės sė Kosovės

Nė vitin 2011 Partneri Menaxhues i firmės, Dastid Pallaska, ishte emėruar nga Presidentja e Republikės sė Kosovės si eks...

Ndihma e fėmijėve me Sindromėn Down

Nė dhjetor tė vitit 2012 ne ofruam njė mbėshtetje modeste nė Darkėn Bamirėse tė Odės Ekonomike Amerikane nė Kosovė, e ci...

Dita e Avokatisė

Nė vitin 2012 dhe 2013 firma jonė ofroi njė kontribut modest nė ngjarjen vjetore tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės pėr tė ...