E Drejta e Patundshmėrive

Ne u ofrojmė klientėve kėshilla gjithėpėrfshirėse dhe asistencė nė tė gjitha aspektet e pronės sė paluajtshme. Kėto shėrbime pėrfshijnė raportet e vlerėsimit para-investuese, koordinim tė projekteve, financim tė projekteve, kėrkesa mjedisore dhe tė rregullatorėve, ēėshtje tatimore dhe marrėdhėniet me kontraktorėt. Ne kemi pėrvojė tė pakrahasueshme nė kėtė fushė si pasojė e pėrfshirjes tonė nė dy nga projektet mė tė mėdha tė patundshmėrisė nė Kosovė.

Amicus Curiae pėr Gjykatėn Kushtetuese

Nė shkurt tė vitit 2013 Z. Dastid Pallaska ishte ftuar tė japė njė pėrmbledhje si amicus curiae nė rastin KO Nr. 97/12 l...

Presidentja e Republikės sė Kosovės

Nė vitin 2011 Partneri Menaxhues i firmės, Dastid Pallaska, ishte emėruar nga Presidentja e Republikės sė Kosovės si eks...

Ndihma e fėmijėve me Sindromėn Down

Nė dhjetor tė vitit 2012 ne ofruam njė mbėshtetje modeste nė Darkėn Bamirėse tė Odės Ekonomike Amerikane nė Kosovė, e ci...

Dita e Avokatisė

Nė vitin 2012 dhe 2013 firma jonė ofroi njė kontribut modest nė ngjarjen vjetore tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės pėr tė ...