E Drejta Tatimore

Ekspertėt tonė tė tė drejtės tatimore zakonisht u asistojnė grupeve tė tjera punuese pėrgjatė transaksioneve tė ndryshme. Si shembull, ne ofrojmė kėshillim tė kualitetit mė tė lartė nė transaksione tė llojeve tė ndryshme, si bashkimet dhe blerjet, transaksionet pėr transferimin e aseteve, projektet e patundshmėrive, transaksionet ndėrshtetėrore dhe ato ndėrkombėtare tregtare.

Pėrveē kėsaj, ne gjithashtu ofrojmė shėrbime tė pėrgjithshme kėshilluese sa i pėrket zbatimit tė ligjeve mbi tatimet, siē ėshtė tatimi nė tė ardhurat e korporatės, si dhe tatimet indirekte, siē ėshtė TVSH. Ne ishim firma e parė e cila implementoi njė transaksion pėr transferin e njė biznesi tė pėrjashtuar nga TVSH nė Kosovė. Ne gjithashtu kemi pėrvojė tė konsiderueshme nė trajtimin e mosmarrėveshjeve tatimore tė cilat e pėrfshijnė Administratėn Tatimore apo Doganėn. Nė lidhje me detyrimet doganore, ne kemi pėrvojė unike nė rastet tė cilat pėrfshijnė nivelet e ēmimeve pėr qėllime tatimore nė transaksionet midis palėve tė ndėrlidhura.

Amicus Curiae pėr Gjykatėn Kushtetuese

Nė shkurt tė vitit 2013 Z. Dastid Pallaska ishte ftuar tė japė njė pėrmbledhje si amicus curiae nė rastin KO Nr. 97/12 l...

Presidentja e Republikės sė Kosovės

Nė vitin 2011 Partneri Menaxhues i firmės, Dastid Pallaska, ishte emėruar nga Presidentja e Republikės sė Kosovės si eks...

Ndihma e fėmijėve me Sindromėn Down

Nė dhjetor tė vitit 2012 ne ofruam njė mbėshtetje modeste nė Darkėn Bamirėse tė Odės Ekonomike Amerikane nė Kosovė, e ci...

Dita e Avokatisė

Nė vitin 2012 dhe 2013 firma jonė ofroi njė kontribut modest nė ngjarjen vjetore tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės pėr tė ...