Infokusi Image

Legal500 rendit Pallaska&Associates si firmėn ligjore numėr njė nė Kosovė pėr vitin 2017

Kompania prestigjioze e rankimeve tė firmave ligjore, Legal500, publikoi njė pasqyrė tė pėrgjithshme tė tregut ligjor nė Kosovė ku Pallaska&Associates, pėr tė dytin vit me radhė, u rendit si firma ligjore numėr njė nė Kosovė

Sipas vlerėsimit tė Legal500 Pallaska & Associates “…vazhdon tė kryesojė listėn, duke kryer shumicėn e punėve ndėrkombėtare nė dispozicion nėpėrmjet njė reputacioni tė fortė vendor dhe referencave nga firmat globale.” Pėr mė tepėr, Legal 500 cilėson Pallaska&Associates si “…firmė ligjore tė pa konkurrencė nė Kosovė [...] tė udhėhequr nga partnerė menaxhues profesional dhe tė besueshėm

Pėrveē kėsaj, Legal500 - duke cituar klientėt - thekson se Partneri ynė Menaxhues, Dastid Pallaska “…ka njė qasje moderne, standarde tė larta etike dhe njė reputacion pa defekte

Pasqyra e pėrgjithshme e Legal500 pėr Pallaska&Associates mund tė shikohet nė kėtė link.

Amicus Curiae pėr Gjykatėn Kushtetuese

Nė shkurt tė vitit 2013 Z. Dastid Pallaska ishte ftuar tė japė njė pėrmbledhje si amicus curiae nė rastin KO Nr. 97/12 l...

Presidentja e Republikės sė Kosovės

Nė vitin 2011 Partneri Menaxhues i firmės, Dastid Pallaska, ishte emėruar nga Presidentja e Republikės sė Kosovės si eks...

Ndihma e fėmijėve me Sindromėn Down

Nė dhjetor tė vitit 2012 ne ofruam njė mbėshtetje modeste nė Darkėn Bamirėse tė Odės Ekonomike Amerikane nė Kosovė, e ci...

Dita e Avokatisė

Nė vitin 2012 dhe 2013 firma jonė ofroi njė kontribut modest nė ngjarjen vjetore tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės pėr tė ...