Firma jonė ėshtė krenare tė ofrojė njė mbėshtetje modeste tė njė numri tė iniciativave bamirėse, tė cilat kanė pėr qėllim tė ndihmojnė ata qė janė nė nevojė. Bazuar nė kėtė, firma jonė bashkėpunon me organizata tė respektuara qė ndėrmarrin iniciativa bamirėse.

Infokusi Image

Ndihma e fėmijėve me Sindromėn Down

Nė dhjetor tė vitit 2012 ne ofruam njė mbėshtetje modeste nė Darkėn Bamirėse tė Odės Ekonomike Amerikane nė Kosovė, e cila ishte dedikuar mbledhjes sė fondeve pėr tė ndihmuar fėmijėt me Sindromėn Down

Infokusi Image

Dita e Avokatisė

Nė vitin 2012 dhe 2013 firma jonė ofroi njė kontribut modest nė ngjarjen vjetore tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės pėr tė shėnuar Ditėn e Avokatisė.

Infokusi Image

Bursat e AUK-ut

Nė vitin 2011 firma jonė siguroi njė kontribut modest nė darken bamirėse vjetore tė Odės Ekonomike Amerikane tė Kosovės...

Infokusi Image

Ndihma pėr Klinikėn Pediatrike tė Qendrės Klinike Universitare tė Kosovės

Nė vitin 2010 ne ofruam njė kontribut modest nė iniciativėn e Odės Ekonomike Amerikane pėr tė ndihmuar Klinikėn Pediatrike tė Qendrės Klinike Universitare tė Kosovės pėr tė blerjen a pajisjeve laboratorike pėr mjekimin e leukemisė.

Amicus Curiae pėr Gjykatėn Kushtetuese

Nė shkurt tė vitit 2013 Z. Dastid Pallaska ishte ftuar tė japė njė pėrmbledhje si amicus curiae nė rastin KO Nr. 97/12 l...

Presidentja e Republikės sė Kosovės

Nė vitin 2011 Partneri Menaxhues i firmės, Dastid Pallaska, ishte emėruar nga Presidentja e Republikės sė Kosovės si eks...

Ndihma e fėmijėve me Sindromėn Down

Nė dhjetor tė vitit 2012 ne ofruam njė mbėshtetje modeste nė Darkėn Bamirėse tė Odės Ekonomike Amerikane nė Kosovė, e ci...

Dita e Avokatisė

Nė vitin 2012 dhe 2013 firma jonė ofroi njė kontribut modest nė ngjarjen vjetore tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės pėr tė ...