Infokusi Image

IFLR1000 rendit Pallaska&Associates si firmė tė Rangut mė tė Lartė pėr 2016

Mė 16 tetor 2015, IFLR1000 renditi Pallaska&Associates si firmėn e vetme tė rangut mė tė lartė nė Kosovė pėr vitin 2016. Ky ėshtė viti i katėrt radhazi qė Pallaska&Associates radhitet si firmė e rangut tė parė nga IFLR1000.

Sipas vlerėsimit tė IFLR1000, Pallaska & Associates ėshtė njė prej firmave lider nė treg dhe ruan vendin e vet si firmė e Rangut tė Parė kėtė vit nėn udhėheqjen e Dastid Pallaska.

Vlerėsimi i plotė i IFLR1000 pėr Pallaska&Associates mund tė shikohet nė kėtė link.

Amicus Curiae pėr Gjykatėn Kushtetuese

Nė shkurt tė vitit 2013 Z. Dastid Pallaska ishte ftuar tė japė njė pėrmbledhje si amicus curiae nė rastin KO Nr. 97/12 l...

Presidentja e Republikės sė Kosovės

Nė vitin 2011 Partneri Menaxhues i firmės, Dastid Pallaska, ishte emėruar nga Presidentja e Republikės sė Kosovės si eks...

Ndihma e fėmijėve me Sindromėn Down

Nė dhjetor tė vitit 2012 ne ofruam njė mbėshtetje modeste nė Darkėn Bamirėse tė Odės Ekonomike Amerikane nė Kosovė, e ci...

Dita e Avokatisė

Nė vitin 2012 dhe 2013 firma jonė ofroi njė kontribut modest nė ngjarjen vjetore tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės pėr tė ...