Infokusi Image

Amicus Curiae pėr Gjykatėn Kushtetuese

Nė Shkurt tė vitit 2013 Z. Dastid Pallaska ishte ftuar tė japė njė pėrmbledhje si amicus curiae nė rastin KO Nr. 97/12 lidhur me kontrollin abstrakt tė kushtetutshmėrisė sė dispozitave tė Ligjit Nr. 04/L-093 “Pėr Bankat, Institucionet Mikro-Financiare dhe

Infokusi Image

Presidentja e Republikės sė Kosovės

Nė vitin 2011 Partneri Menaxhues i firmės, Dastid Pallaska, ishte emėruar nga Presidentja e Republikės sė Kosovės si ekspert i jashtėm pėr ndryshime kushtetuese, tė cilin funksion ai e ka ushtruar mbi baza tė punės pro bono.

Infokusi Image

Oda e Avokatėve tė Kosovės

Bazuar nė ekspertizėn dhe pėrvojėn e firmės tonė, avokatėt tanė thirren shpesh tė organizojnė seminare tė ndryshme pėr anėtarėt e komunitetit ligjor.

Infokusi Image

Komuna e Prishtinės

Nė vitin 2011 z. Dastid Pallaska ėshtė ftuar nga Kryetari i Komunės sė Prishtinės tė shkruajė njė pjesė nė rregulloren administrative tė Prishtinės, e cila do tė publikohej nė Monografinė kushtuar Kryeqytetit tė Kosovės.

Amicus Curiae pėr Gjykatėn Kushtetuese

Nė shkurt tė vitit 2013 Z. Dastid Pallaska ishte ftuar tė japė njė pėrmbledhje si amicus curiae nė rastin KO Nr. 97/12 l...

Presidentja e Republikės sė Kosovės

Nė vitin 2011 Partneri Menaxhues i firmės, Dastid Pallaska, ishte emėruar nga Presidentja e Republikės sė Kosovės si eks...

Ndihma e fėmijėve me Sindromėn Down

Nė dhjetor tė vitit 2012 ne ofruam njė mbėshtetje modeste nė Darkėn Bamirėse tė Odės Ekonomike Amerikane nė Kosovė, e ci...

Dita e Avokatisė

Nė vitin 2012 dhe 2013 firma jonė ofroi njė kontribut modest nė ngjarjen vjetore tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės pėr tė ...