Infokusi Image

Chambers and Partners rendit Pallaska&Associates si firmėn e vetme tė Rangut tė Parė nė Kosovė pėr vitin 2017

Nė prill 2017, Chambers and Partners renditi Pallaska&Associates si firmėn e vetme tė Rangut tė Parė nė Kosovė pėr vitin 2017. Pėr mė tepėr, Chambers and Partners kanė shquar Partnerin tonė Menaxhues Dastid Pallaska si avokatin e vetėm tė Rangut tė Parė. Ky ėshtė viti i pestė radhazi qė firma jonė ėshtė renditur si firmė e Rangut tė Parė nė Kosovė dhe Partneri ynė Menaxhues si avokat i Rangut tė Parė.

Nė analizėn e tyre, Chambers and Partners, lavdėrojnė aftėsitė e firmės tonė pėr tė ofruar kėshilla praktike dhe etiketon firmėn tonė si “firmė ligjore e shquar me njė reputacion tė jashtėzakonshėm nė treg,” dhe ekipin e firmės si “…shumė tė ditur, pėrgjegjshėm dhe komunikues

Pėrveē kėsaj, Chambers and Partners, citojnė disa burime tė cilat shprehen se Partneri jonė Menaxhues, Dastid Pallaska “…ėshtė shumė proaktiv, shumė i orientuar drejt zgjidhjes sė problemeve dhe i aftė nė trajtimin e transaksioneve komplekse nė afate tė shkurtėra kohore.” Njė burim shton se “ai ėshtė i zellshėm, i orientuar drejtė klientit dhe shumė profesional,” kurse njė tjetėr shton se "ai ka guximin qė ta kryejė punėn deri nė fund.“

Analiza e plotė e Chambers and Partners 2015 pėr Pallaska&Associates mund tė shihet nė

Amicus Curiae pėr Gjykatėn Kushtetuese

Nė shkurt tė vitit 2013 Z. Dastid Pallaska ishte ftuar tė japė njė pėrmbledhje si amicus curiae nė rastin KO Nr. 97/12 l...

Presidentja e Republikės sė Kosovės

Nė vitin 2011 Partneri Menaxhues i firmės, Dastid Pallaska, ishte emėruar nga Presidentja e Republikės sė Kosovės si eks...

Ndihma e fėmijėve me Sindromėn Down

Nė dhjetor tė vitit 2012 ne ofruam njė mbėshtetje modeste nė Darkėn Bamirėse tė Odės Ekonomike Amerikane nė Kosovė, e ci...

Dita e Avokatisė

Nė vitin 2012 dhe 2013 firma jonė ofroi njė kontribut modest nė ngjarjen vjetore tė Odės sė Avokatėve tė Kosovės pėr tė ...